Zrazy wolowe ile gotowac

Czy prawdopodobnie być piękna lepszego w polskim domu, niż świeży, jednocześnie pełny i jedzący kotlet schabowy usmażony na złoto i cieniutko potłuczony? Aby schabowy miał idealną strukturę, musi być odpowiednio roztłuczony - na tyle, by mięso stawało się delikatne, i po przysmażeniu kruche, a wraz nie tak dużo, by kotlet nie był zbyt cienki, inaczej wyda na soczystości. Także w sukcesie bitek wołowych potrzebujemy pokroić ciało w dobrej grubości plasterki, a następnie tłuc je tłuczkiem do ciała, aby uzyskało odpowiednią grubość i budowę.

Rzecz jasna, przy tłuczeniu kotletów raz w tygodniu, w dodatku z miękkiego, świeżego mięsa schabowego, wystarczy nam swój tłuczek do mięsa, którym będziemy mogli sam sprawdzić jakość ubijanych kotletów. A przy większej dawki kotletów, na przykład dla dziesięcioosobowej rodziny, lub jeśli lubimy każdego dnia jeść tradycyjny obiad z kotletami, lub gdy stosujemy do nich ciało coś niższej jakości, na dowód karkówkę lub łopatkę - wówczas przyda nam się domowa kotleciarka elektryczna.

Takie urządzenie znajdzie zastosowanie również wtedy, gdy przyrządzamy kotlety w domach żywienia zbiorowego, lub na potrzeby produkcyjne. Wtedy niemożliwością rodzi się tłuczenie kotletów ręcznie, bo można szybko zdjąć z sił, ponadto tłuczek do mięsa jako narzędzie napędzane siłą mięśni, nie rozbije mięsa na dokładnie takiej samej grubości kotlety, co kotleciarka.

Dlatego te, jeśli potrzebujemy rozbijać mięso na kotlety często, w znaczącej kwot, lub z pewnego mięsa, oszczędźmy sobie wartości i zainwestujmy w profesjonalne urządzenie. Podłączona do prądu kotleciarka jest łatwo dostępna w obsłudze - wystarczy wprowadzić do niej element mięsa odpowiedniej grubości jednym otworem, i innym otworem wyjdzie gotowy plaster porządnie roztłuczonego na wszystkiej grubości mięsa. Jeśli chce nam, by wszystkie swoje steki były rozbite równomiernie, łatwo i chętnie, wówczas nie posiada silniejszego rozwiązania, kiedy tylko kotleciarka do użytku domowego lub przemysłowego. Wbrew pozorom nie jest wówczas taki poważny koszt - miłośnicy tradycyjnych, domowych obiadów na pewno docenią możliwość posłużenia się w rozbijaniu mięsa na kotlety wygodnym urządzeniem dostępnym w obsłudze, w zachowaniu w czystości, dodatkowo nie przesadnie kosztownym, kiedy mogłoby się zdawać.